Rolety zewnętrzne

Opis

Zalety stosowania rolet:
- zabezpieczają przed warunkami pogodowymi
- tłumią hałas
- przynoszą oszczędności energii
- zapewniają intymność i spokój
- zabezpieczają przed włamaniem
- wprowadzają nowe akcenty zarówno w budownictwie starym, restaurowanym jak i w nowoczesnym.

Planując remont domu lub mieszkania, budowę domu albo obiektu przemysłowego nie powinniście zapominać Państwo o roletach zewnętrznych. Rolety firmy ANWIS lub  Aluprof pozwolą Państwu indywidualnie nadać charakter budowanemu obiektowi, w sposób niepowtarzalny i zgodny z Państwa gustem oraz upodobaniami.

Materiały

Rolety zewnętrzne  produkowane są z:

- profilu aluminiowego ( blacha aluminiowa wypełniona pianką poliuretanową)
- profilu aluminiowego wzmocnionego ( AN-44  ) , wykonanego z aluminium tłoczonego, bez wypełnienia pianką , posiadającego atest odporności na włamanie klasy ER-2

Systemy montażu rolet zewnętrznych

rolety montowane na elewację budynku tzw. ELEWACYJNE. Jest to idealne rozwiązanie do obiektów już istniejących i nowych. Obudowa i prowadnice tego typu rolet wykonane są z aluminium.
* Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej,a także drzwiowej.
* Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych,a także w okleinach drewnopodobnych.
* Roleta elewacyjna występuje z rewizją ściętą pod kątem 45

 

rolety montowane na elewację budynku tzw. system RONDO Jest to roleta umieszczona w skrzynce o ciekawym półokrągłym kształcie. Dodatkowym elementem podkreślającym interesujący wygląd rolety są półokrągłe nakładki na prowadnice.

 

rolety naokienne tzw. system RA. Jest to najlepsze rozwiązanie dla nowego budownictwa lub przy wymianie stolarki okiennej. Obudowa wykonana z PCV, ocieplona styropianem mocowana jest bezpośrednio do okna i instalowana razem z nim w otworze okiennym pod nadprożem.
* System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic:od zewnątrz,od wewnątrz,obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy

 

rolety z obudową do otynkowania tzw. PODTYNKOWE. Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów albo też do budynków już istniejących
* Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku,dzięki czemu staje się niewidoczna
* Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi,ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu .
* Dzięki klapie rewizyjnej na zew. budynku,prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domownikówMoskitiery ramkowe i rolowane oraz zintegrowane z roletą. Połączenie tych dwóch elementów zapewnia ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie.